Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Keskin, Esnaf kredi paketi piyasaya olumlu yansıyacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaf ve sanatkarlar için başlatılan yeni kredi destek paketini desteklediklerini belirterek, “Esnafın ekonomik krizlere karşı korunması, ekonominin temellerinin sağlam kalmasını sağlar” dedi.

MTSO ve MTB’den birliktelik vurgusu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 1 Ekim’de yapılan seçimle yeniden Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı seçilen Ramazan Özcan’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Esenlik’ten Tarladan Sofralarınıza Gelen Lezzetler

Kuruluşundan beri devamlı büyüyen ve güçlenen Malatya halkına Kaliteli ve hesaplı ürünleri taze olarak sunmak için mücadele eden Esenlik Şirketi Malatyalı üreticileri de unutmuyor.

Gürkan, Expo 2028 Malatya’yı Bölgede Cazibe ve Çekim Merkezine Dönüştürecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen 74’üncü genel kurul sonrasında, EXPO 2028’in Malatya’da yapılacağını açıkladı.

Yusuf Küçük’ten Vahap Küçük Hayır Çarşısına 1 Milyon 500 Bin Liralık Yardım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Hayır Çarşısı’na, Vahap Küçük’ün oğlu Yusuf Küçük tarafından 1 milyon 500 bin liralık temel gıda ve ihtiyaç malzemesi bağışı yapıldı.

Battalgazi Belediyesi 38 Arsanın Satışını Yapacak

Battalgazi Belediyesi tarafından 38 adet Ayrık Nizam 2 kat imarlı arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Sadıkoğlu Haciz kararları çaresiz bırakıyor

Vergi borçları nedeniyle çıkarılan haciz kararlarının büyük mağduriyetler yaşattığını dile getiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu “Haciz kararları esnafı, tüccarı çaresiz bırakıyor. Devletimiz tahsilat uygulamalarında mevcut ekonomik koşulları göz ardı etmemeli” dedi.

Başkan Sadıkoğlu, Yatırım ve üretimin devamı adına önemli bir adım

Merkez Bankası’nın faiz indiriminin ardından aldığı önlemlerle bankaların ticari kredi faizlerini yüzde 30’ların üzerine çıkmayacak bir şekilde yaptığı sınırlandırma düzenlemesini değerlendiren Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın devamı adına önemli bir adımdır” dedi.

Malatya TSO’dan özel öğretim kurumlarına tam destek

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TOBB ve MEB arasında imzalanan Mesleki Eğitim Merkezleri İş Birliği Protokol Töreni’nde özel öğretim kurumlarının ve kişisel gelişim kurslarının tüm sorun ve taleplerini Bakan Özer’e ilettiklerini söyledi.

Esenlik Süper Marketler Bayrama Hazır

Esenlik A.Ş Genel Müdürü Ata Ünlü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Süper Marketlerde hazırlıkların tamamlandığını belirterek yaklaşık 2 bin üründe özel indirimler yaparak Malatyalılara en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını söyledi.

Esenlik Süper Marketler, market ağına 3 yeni şube daha ekliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı iştiraklerden olan Esenlik, Zincir Marketler ağına 3 yeni şube daha ekleniyor.

31 Mayıs Pazartesi Günü SoN

Malatya Büyükşehir Belediyesi, İlan Reklam Vergisi’nin birinci taksit ödemeleri 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü sona eriyor.

Vergi Ödemelerinde Son Hafta

Battalgazi Belediyesi; 2022 yılı Emlak, Çevre Temizlik ile İlan ve Reklam vergilerinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu

Tarladan Sofraya; Maydanozdan Ucuza

Malatya’nın öz markası Esenlik Süper Marketler, Malatya çiftçisinin ürünlerini doğrudan tarladan alıp tüketiciye sunarak hem üreticilerin hem de tüketicilerin kazançlı çıktığı satış politikasını başarıyla uygulamaya devam ediyor.

Çeyiz Setlerinde Kaçırılmayacak Fırsatlar

Evlenirken kişiler yeni bir hayat kurar ve ihtiyaç alışverişi yapmak öncelik olacaktır.

Nisan Ayında 46.076 Yolcuya Hizmet Verildi

(DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı’nın 2022 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

Esenlik Zincir Marketler vatandaşın yüzünü güldürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı iştiraklerden olan Esenlik Zincir Marketler vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Özyalın, Türkiye’de şeker üretimi sorunu yok

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın, Ramazan Bayramı öncesinde piyasada şeker sıkıntısı yaşandığını belirterek, “Bakkal esnafı satmak için şeker bulamıyor.

Battalgazi Belediyesi’nden Kdv İndirimi Denetimi

Battalgazi’de sorunsuz bir Ramazan ayı geçirmesini sağlamak için tüm tedbirleri alan Battalgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, temizlik ürünlerinde KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesiyle birlikte ilçe genelinde faaliyet gösteren yerel ve zincir marketlerde denetimlerini arttırdı.

Toplam 60 haber.